Удружење српско-грчког пријатељства „Филос“ као иницијатор братимљења града Крагујевца и града Катерини, а уз подршку Града и Шумадија сајма, организује фестивал „Грчка у срцу Србије“. Око сто излагача из Грчке представиће се на Фестивалу. На конференцији за новинаре најављен је програм Фестивала на којој су присуствовали Данка Андоновски, чланица Комисије за привреду, развој, инвестиције, урбанизам и планирање Привременог органа града Крагујевца, Александар Штајн, директор Шумадија сајма и Драган Стојановић, из Удружења „Филос“.

Манифестација „Грчка у срцу Србије“, дани српско-грчког пријатељства организоваће се у светлу будућег побратимства града Крагујевца са градом Катерини у Грчкој. Са радошћу смо прихватили ову иницијативу коју је покренуло Удружење „Филос“, изјавила је Данка Андоновски, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца. До сада Крагујевац није био град побратим ни са једним градом у Грчкој, што не значи да ће бити и једини. Поред тога што ће манифестација окупити велики број грађана и свако наћи нешто за себе, утицаће и на међуопштинску сарадњу на чему се све више инсистира и најједноставнији је модел међународне сарадње. Крагујевац може да се похвали великим бројем градова побратима и то један од наших заштитних знакова али и модел којим можемо да допринесемо развоју наше привреде, закључила је Андоновски.

Идеја да организујемо Фестивал „Грчка у срцу Србије“ настала је као последица грчких вечери које смо организовали последњих пар година, рекао је Драган Стојановић, из Удружења „Филос“. Удружење постоји већ десет година и одлучили смо да мало формализујемо целу причу, да изађемо из оквира само грчких вечери и да направимо један фестивал. На Фестивалу ће бити око стотинак излагача из целе регије Катерини, из свих сегмената друштва, спорт, економија, привреда. Удружење „Филос“ је иницирало још једно братимљење о чему ћемо причати након Фестивала, изјавио је Стојановић.

У току фестивалских дана представиће се културно - уметничка друштва, плесни клубови, музичари, хорови, оркестри и драмски уметници.