Концертом дечијег хора ''Чаролија'', Леонтине Вукомановић и наступима Иване Петерс и Тијане Дапчевић у петак, 1. децембра од 19 сати на Тргу Војводе Радомира Путника почиње Зимска чаролија у Крагујевцу, најављено је на конференцији за новинаре. Од 1. децембра ове, до 31. јануара 2024. године, у новогодишњем амбијенту на трговима Војводе Радомира Путника и Светог Ђорђа, за Крагујевчане и туристе одиграваће се различити програми, садржаји, догађаји.

Крагујевац је заслужио једну раскошну Зимску чаролију, казала је Данка Андоновски, чланица Комисије Привременог органа Града Крагујевца. Подсетивши на прошлогодишњу манифестацију којој бројне околности нису ишле у прилог за реализацију, она је истакла да ће грађани уживати у поклону који је Град наменио за ову Нову годину. На трговима у центру града у новогодишњем амбијенту и духу празника дешаваће се разноврсни, забавно - едукативни садржаји за најмлађе и све Крагујевчане.

Светлосни тунел у облику срца спојиће две просторне целине, клизалиште на коцки Трга светог Ђорђа и зимско село на Тргу Војводе Радомира Путника где ће бити постављена зимска чаролија са Крцком Орашчићем, Снешком Белићем, Деда Мразовим кочијама и кућицама. Сигурна сам да ће најмлађи, више него било ко, уживати у оваквој причи. Новогодишњи и божићни празници су време које желимо да проведемо ушушкани у топлим, украшеним дневним собама а ми смо желели да ове године грађани подједнако уживају и у топлом амбијенту центра града, поручила је Андоновски.

Празнични дух европских градова у Крагујевац ће донети Зимска чаролија. Нов Трг Војводе Радомира Путника и Трг светог Ђорђа биће јединствено место за забаву и дружење Крагујевчана и посетилаца. Испуњен празничном атмосфером светлосних новогодишњих инсталација током два месеца, центар Крагујевца постаће место за добру музику, биоскоп на отвореном, клизалиште, дружење за Деда Мразом, али и уживање у гастрономским специјалитетима и топлим напицима, речено је на конференцији.

На бини постављеној на Тргу Војводе Радомира Путника одржаће се новогодишњи концерти. Традиционално 31. децембра на дневној журци наступиће крагујевачки бенд Веселе осамдесете, у току вечери Дарк Шајнс а поноћ ће откуцати уз музику YU групе и ватрометoм са зграде Градске управе у организацији Дома омладине, најавио је Бојан Павловић, директор ГТО Крагујевац. Будући да манифестација стартује раније, до Нове године многи посетиоци из других градова Србије и региона моћи ће да дођу и виде нашу Зимску чаролија и можда најлепше фотографије пошаљу баш из Крагујевца, рекао је директор ГТО и позвао све Крагујевчане да у наредна два месеца буду део чаролије.

Он је такође позвао и друге образовне и културне институције, организације и појединце да својим програмима дају допринос и на тај начин додатно обогате садржаје током предстојећа два месеца на градским трговима. О свим догађајима и програмима грађани могу да се информишу и прате на друштвеним мрежама, званичним профилима Зимске чаролије -  Инстаграм: zimskacarolija.kg и Фејсбук профилу: Zimska čarolija Kragujevac. На исте адресе грађани могу да достављају и своје предлоге.