У насељу Корићани у току су радови на реконструкцији спортског терена поред просторија Месне заједнице, јединог у овом делу града. Радове је данас обишао члан Привременог органа града Крагујевца, Предраг Стевовић и том приликом истакао да ће ово бити 29. спортско игралиште које је Град Крагујевац урадио.

До сада смо направили и уредили 28 дечијих игралишта, седам теретана, седам фискултурних сала у школама и верујем да смо апсолутни лидери у Србији по броју направљене спортске инфраструктуре на отвореном, рекао је Стевовић. Посебан акценат покушавамо да ставимо на децу и омладину и преусмеримо им пажњу са друштвених мрежа на спорт, јер је бављење спортом један од начина да им сачувамо здравље. Нагласивши да смо јединствени по броју направљених игралишта на којима је радове изводила фирма која запошљава више од 50% особа са инвалидитетом, Шумадија доо, он се захвалио радницима овог предузећа што им ни временске неприлике не представљају препреку за рад. Време нам није баш благонаклоно, али улагање у аматерски спорт, спортска игралишта, фискултурне сале и све оно што је важно нашој деци је посао који нас чека и наставићемо да га обављамо, поручио је Стевовић.

На спортском терену у Корићанима најпре ће бити урађена ограда како би деца могла безбедно да се играју обзиром на то да је у близини магистрални пут, а затим ћемо поставити нови кош и два голића, рекла је директорка Шумедије доо, Јасмина Михајловић. Она је нагласила да морају да се прилагођавају временским условима и надају се да ће до половине децембра и ово игралиште бити готово.

Вредност радова на реконструкцији овог терена је 760 хиљада динара без ПДВ-а.