Као најзначајнију тачку дневног реда 16. седнице Привременог органа града Крагујевца председник Никола Дашић издвојио је Нацрт одлуке о успостављању сарадње између града Крагујевца – Република Србија и града Милвокија – Висконсин – Сједињене Америчке Државе.

Крагујевац је град који има велики број потписаних споразума о сарадњи, у овом тренутку са 28 градова у преко 20 држава. То показује да смо светски и регионални центар који има добру сарадњу са свим досадашњим партнерима, а која ће се ширити и даље, рекао је Дашић.

На иницијативу Града Крагујевца да се закључи Споразум о сарадњи између ова два града, Градска управа за послове органа Града је утврдила Нацрт овог акта и упутила га Привременом органу. Споразум ће по овлашћењу председника Привременог органа града Крагујевца са градоначелником Милвокија бити потписан након добијања сагласности Владе Републике Србије.

Чланови Привременог органа данас су такође дали сагласност на нацрте решења из комуналне делатности, као и Нацрт Решења о давању сагласности на Програм о изменама и допуни Годишњег програма пословања Привредног друштва „Бизнис иновациони центар“ д.о.о. Крагујевац за 2023. годину.