Град Крагујевац је један од десет градова и општина, потписника изјаве о намери спровођења националног програма за унапређење менталног здравља младих, којима ће Министарство туризма и омладине путем јавног конкурса доделити средства за реализацију пројеката.

Изјаве су потписане на Националној конференцији о менталном здрављу у Новом Пазару којој су присуствовали министар туризма и омладине Хусеин Мемић, министарка просвете Славица Ђукић Дејановић и министарка здравља Даница Грујучић.

Потписивањем изјаве градови и општине су се обавезале да својим пројектима помогну унапређење система подршке менталном здрављу деце и младих. Поред Крагујевца, изјаве су потписали Нови Пазар, Крушевац, Ниш, Лесковац, Бечеј, Зрењанин, Суботица, Сомбор и Зајечар.

На конференцији о менталном здрављу чији је циљ окупљање кључних актера у раду са младима и покретање локалних заједница ради унапређења међусекторске сарадње и координације ресурса за системску подршку менталном здрављу младих, учествовала је др Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа која је и потписала изјаву у име града Крагујевца.