На 19. седници Привременог органа града Крагујевца усвојена је одлука о додели једнократне новчане помоћи ученицима средњих школа на територији града Крагујевца који су држављани Републике Србије, чиме су створени услови за исплату 10.000 динара свим крагујевачким средњошколцима.

На овај начин држава и град Крагујевац у коме ученици похађају средње школе поручују да су младост и ученици наша будућност у коју треба улагати, рекао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа. Побољшање услова за њихово образовање не треба да се огледа само улагањем у школске инфраструктурне објекте, већ и кроз финансијску стимулацију којом им помажемо да купе оно што им је потребно, било да је реч о школском прибору, опреми и књигама или личним потребама. Ово је мала финансијска помоћ и знак пажње према онима који стасавају, стичу знања али и будућим студентима и људима који ће, истакао је Петрашиновић, једног дана водити овај град и државу.

На данашњој седници чланови Привременог органа дали су и сагласност на измене годишњих програма за 2023. годину Предузећа за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом „Шумадија“ д.о.о Крагујевац и Спортског привредног друштва „Раднички“.