Концерт Дечијег хора ''Чаролија'' са Леонтином, Тијаном и Иваном отворио је најлепши празнични фестивал Зимску чаролију у Крагујевцу. Крагујевчани свих узраста уживали су у чаролији светлуцавог амбијента Трга војводе Радомира Путника.

Новогодишњи украси, ирваси са Деда Мразовим кочијама, светлуцави возић, јелка жеља, дрвене кућице, џинџер бред хаус, светлеће новогодишње инсталације различитих боја и облика, Крагујевчане су увели у чаробно празнично расположење.

Велики број концерата, представа, драмских наступа, биоскопа на отвореном, аниматора, радионица за најмлађе и других изненађења очекују грађане. Светлосни тунел у облику срца повезује две целине клизалиште на Тргу светог Ђорђа  и зимско село на Тргу војводе Радомира Путника, где ће свако у наредна два месеца моћи да пронађе нешто за свој ужитак са најдражима.

У организацији Дома омладине на бини на Тргу свираће групе Де си Џеси, Рок арт, Трајб, Веселе 80, Дарк Шајнс, Октава, Дуо трио кватро, група Мамурни људи и многи други. Ушушкани амбијент зимског села на Тргу биће место сусрета,  радости, дружења и уживања, место где ће Крагујевац и Крагујевчани дочекати и Нову, 2024. годину уз музику YU групе и ватромет.

О предстојећим догађајима и програмима у Зимској чаролији грађани могу сазнају на друштвеним мрежама, званичним инстаграм (zimskacarolija.kg)  и фејсбук (Zimska čarolija Kragujevac) профилима.