Градски дечји хор „Мали Лицеум“ Музичког центра из Крагујевца, са диригенткињом мр Биљаном Божић и асистентом Марком Нешићем је у периоду од 20. до 27. 11. 2023. године гостовао у Пољској у оквиру сарадње два града побратима, Бидгошча и Крагујевца.Крагујевчанка, која дуги низ година живи у Бидгошчу, Ана Матијевић-Коморовска, диригенткиња оркестра Фордонска камерата осмислила је још један у низу пројеката сарадње ансамбала Бидгошча и Крагујевца. Поред Ане, реализацији пројекта допринеле су Јоанна Затај-Росс, помоћница градоначелника Бидгошћа за међународну сарадњу и Јелена Станић-Стефановић директорка Музичког центра из Крагујевца. Пројекат је финансирао град Бидгошч, а путни трошкови су финансирани средствима града Крагујевца опредељеним Музичком центру и донацијом Dak music shop-a.

На премијерном концерту 24. 11. 2023. у пуној сали Универзитета Коперниканум, под диригентском руком Ане Матијевић-Коморовске изведена су два циклична вокално-инструментална дела писана за дечји хор и оркестар у мешовитом саставу Свита Кујавска и Свита сербска, пољског композитора Пјотра Коморовског. Задовољство публике кулминирало је стајаћим овацијама што је била потврда високог нивоа извођења Малог Лицеума и Гордонске каметаре, српске и пољске деце.

Наш хор је на концертној турнеји имао богат програм испуњен и другим активностима од обиласка града Бидгошча, музеја, Филхармоније, Универзитета, преко креативне радионице прављења слаткиша, до посете оперској представи из репертоара Опера Нове у Бидгошчу. Челни људи града су за чланове „Малог Лицеума“ и Фордонске камерате у свечаној сали општине Бидгошч,уприличили пријем на највишем нивоу, а наш хор је спонтано песмом на пољском језику узвратио на срдачно гостопримство