Крагујевачку породицу Милетић која је принову, тројке Богдана, Николу и Николину, добила почетком прошле године, а чија је мајка Јасмина, по основу рођења деце добила субвенције државе за куповину прве  некретнине, посетили су председник Привременог органа града Крагујевца Никола Дашић, ректор Универзитета у Крагујевцу проф. др Ненад Филиповић и директор УКЦ проф. др Слободан Милисављевић. Марко и Јасмина са малишанима дочекали су госте у новом стану у улици Саве Немањића. Јасмина је једна од власница нових некретнина која је добила највећи износ субвенције, 20 хиљада евра.

Разлог посете младој породици Милетић која је добила субвенције од државе за куповину некретнине јесте управо то да бисмо се уверили како живе и докле су стигли са опремањем свог новог животног простора. У сусрет празницима за малишане смо донели симболичне поклоне. Драго нам је да можемо да помогнемо младој породици. Важно је да се рађа што више деце јер Крагујевац је град који отвара многе могућности новим генерацијама, казао је проф. др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу.

Право на субвенцију државе за куповину првог стана преко Министарства за бригу о породици и демографију Републике Србије, од јануара 2022. године, од када се ова мера примењује, остварило је преко 500 породица из Србије од којих 20 из Крагујевца.

Око 16 породица је добило коначну исплату а наравно и осталима ће бити исплаћено. Посебно ми је задовољство што се ради о младим породицама са већим бројем деце. Овде имамо Богдана, Николу и Николину. Са срећним родитељима разменимо пар речи, видимо да се сналазе око свих обавеза, постижу све и иду даље, јер знају да нису сами, казао је председник Привременог органа Никола Дашић. Оно што треба и држави и граду је што више оваквих породица, храбрих и спремних, а чини ми се да је тај тренд већег броја деце у породицама све заступљенији. Као отац три ћерке пресрећан сам кад видим породице са троје и више деце, поручио је Дашић.