У складу са Законом о обнови након елементарне и друге непогоде, град Крагујевац определио је из буџета готово пет милиона динара на име надокнаде штете пољопривредним газдинствима.

Одлуком Привременог органа града Крагујевца, а на основу Извештаја Централне комисије за утврђивање штете настале услед елементарне непогоде проузроковане обилним падавинама, то право признато је власницима 37 регистрованих пољопривредних домаћинстава, искључиво за пољопривредне културе и угинуле животиње.

Због последица поплава услед обилних падавина, које су погодиле град и околину 15. и 16. јуна, Штаб за ванредне ситуације града Крагујевца 17. јуна је прогласио ванредну ситуацију која је укинута 11. јула.

Одлука о надокнади штете у износу од близу пет милиона динара,  регистрованим пољопривредним газдинствима на територији града Крагујевца која су претрпела значајну материјалну штету, у складу са Законом представља подршку за огромне губитке, смањену производњу и пад личног дохотка и животног стандарда.