Председник Привременог органа града Крагујевца, Никола Дашић и члан Привременог органа, Предраг Стевовић, обишли су данас радове на реконструкцији спортског терена у Месној заједници 21. октобар који се изводе захваљујући донацијама крагујевачких привредника.

Ово је јубиларни, 30. спортски терен који обнављамо на територији града и још једном са поносом истичем да смо апсолутни рекордери у Србији по броју обновљене спортске инфраструктуре за младе, казао је Стевовић. Наши привредници су препознали да Град Крагујевац ставља акценат на обнову спортске инфраструктуре и помогли да направимо овакав модеран терен са специјализованом подлогом на којој су два голића за мали фудбал, а у наредних пар дана ће бити постављена професионална кошаркашка конструкција. Тиме ће се заокружити ова инвестиција, али чека нас још посла и наставићемо истим темпом да улажемо у обнову и прављење нових терена и игралишта, поручио је Стевовић. Он је најавио да ће уз помоћ донација ускоро бити завшена изградња дечијих игралишта у месним заједницама Денино брдо, Филип Кљајић и Илина вода, као и игралишта у МЗ Аеродром и Центру за развој услуга социјалне заштите „Кнегиња Љубица“ које финансира Град.

Спортски директор ФК „Раднички 1923“, Славко Перовић, истакао је да је ово још један гест локалне самоуправе која је уз помоћ привредника Крагујевца урадила доста по питању промоције спорта. Терен је значајан како за насеље Ердоглију и Месну заједницу 21. октобар, тако и за сву омладину и децу Крагујевца како би више времена проводила бавећи се спортом, а мање поред таблета и телефона, казао је Перовић.