Град Крагујевац уступио је Филолошко-уметничком факултету на коришћење зграду некадашњег предузећа „Ратко Митровић“ у Кумановској улици број 4.

Примопредаја је озваничена уговором који су потписали Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца и мр Зоран Комадина, декан Филолошко-уметничког факултета у згради Града. Потписивању уговора присуствовао је проф.др Ненад Филиповић, ректор Универзитета у Крагујевцу.

Град Крагујевац је већ определио земљиште и финансирао пројекат за изградњу нове зграде ФИЛУМ-а, али док изградња не буде завршена, на предлог ректора Филиповића и управе факултета смо дошли до овог решења. Одлучили смо се за овај корак, како би студенти и професори имали солидне услове за рад. Град Крагујевац им је са задовољством изашао у сусрет, и од овог тренутка можемо да разговарамо о томе како ћемо читав тај период, ту међуфазу, лакше да прођемо – казао је Дашић.

У згради некадашњег предузећа „Ратко Митровић“ биће смештен Одсек за музику ФИЛУМ-а који ради у најтежим условима и на више локација у граду.

Према речима мр Зорана Комадине, декана ФИЛУМ-а, овај одсек тренутно ради на пет локација у граду, користи просторе у школама Ђура Јакшић“, „Милитин и Драгиња Тодоровић“, на Економском факултету, у Дому самоуправљача, што доводи до отежаног функционисања и тога да се неки од колега које заједно раде на одсеку, уопште не срећу.

Обједињавање на једну локацију ће већ само по себи значити много, промену услова рада и много лакше функционисање. Ово је тренутно решење за одсек који ради у најтежим условима, и корак ближе коначном решењу – казао је Комадина.

Ректор Филиповић је казао да ће адаптација овог објекта бити финансирана од стране Министарства просвете,а да ће се на коначном решењу, изградњи нове зграде ФИЛУМ-а, радити интензивно.