Након припремних радова, екипе ЈКП Шумадија изводе радове на асфалтирању Улице Црвеног барјака у Месној заједници Центар. Асфалтирана улица је укупне дужине од 215 метара и са тротоарима је утрошено је око 280 тона асфалтне масе. Радове чија је вредност близу девет милиона динара обишлa je Маја Ангеловска, чланицa Комисије Привременог органа града Крагујевца.

Улица Црвеног барјака била је једна од приоритетнијих а уједно и једна од озбиљнијих инвестиција. Реконструисани су и тротоари а по завршетку радова у плану су и стубићи, а све у склопу завршетка радова на реконструкцији Градске тржнице, рекла је Маја Ангеловска. У претходном периоду асфалтиране су улице Танаска Рајића, део Николе Пашића и Дечанска, подсетила је она и додала да је у циљу стварања квалитетнијих услова за живот један од приоритета градске власти унапређење комуналне инфраструктуре. У ове сврхе је буџетом града само у овој години опредељено пола милијарде динара, што је скоро дупло више у односу на претходну годину, казала је Ангеловска. Водили смо рачуна да равномерно улажемо на сеоском, приградском и на градском подручју, а  ужурбаном изградњом покушавамо да надоместимо изгубљено време и уредимо централно градско језгро. Томе сведочи реконструисан Трг војводе Радомира Путника и трг посвећен групи Смак, започето је уређење Боемског трга на простору испред хотела Зеленгора, као и изградња зелених и рекреативних оаза, закључила Ангеловска.

Данас изводимо завршне радове на асфалтирању Улице Црвеног барјака. Приликом реконструкције сусрели смо се са јако плитким инсталацијама Енергетике, ЕПС-а и ПТТ-а. Комплетни тротоари су реконструисани, улица је добила нови изглед и тротоари ће се заштити стубићима, рекао је Марко Радисављевић, руководилац Сектора нискоградње ЈКП Шумадија.