Радове на реконструкцији сеоског дома у МЗ Трмбас обишао је председник Привременог органа Града Крагујевца, Никола Дашић са сарадницима. Дом у Трмбасу подигнут је пре око 50 година а задњих 15 је у веома лошем и неупотребљивом стању. До сада није било никаквих улагања иако је структура становништва у овој месној заједници старија, а најближа продавница са намирницама удаљена пет километара.

Управа за развој и инвестиције расписала је јавну набавку за извођење радова и након спровођења поступка, од неколико понуда изабрали смо најповољнијег извођача за реконструкцију сеоског дома у Трмбасу. Објекат је већ дуго у неупотребљивом стању а до пролећа очекујемо да радови, чија је процењена вредност нешто мање од пет милиона динара са ПДВ-ом, буду готови, казао је Дејан Ружић, в.д начелника ГУ за развој и инвестиције.

Велики дан за мештане МЗ Трмбас, нарочито старију популацију која чини већину становништва у нашој месној заједници јер је најближа продавница на пет километара од овог дела насеља. Реконструкцијом је предвиђено да део дома буде продавница а други део ће бити уређен за потребе рада Савета месне заједнице, казао је Недељко Томовић, председник Савета МЗ Трмбас и подсетио да је зграда дома подигнута пре око 50 година а да је задњих 15 неупотребљива као и да до сада није било никаквих улагања. Од пролећа ћемо, надам се, добити зграду приведену намени, рекао је Томовић. У Трмбасу има 136 домаћинстава и нешто мање од 500 становника.

На иницијативу Савета МЗ Трмбас, у задње две године урађено је много тога, подсетио је председник Савета МЗ. У изградњу  друмско-пешачког моста који је порушен воденом бујицом, пре пар година, Град је уложио 250 хиљада евра.У путну инфраструктуру је уложено нешто мање од  15 милиона динара и уграђено 950 тона асфалтна, а вредност реконструкције сеоског дома је пет  милиона динара. Све што смо до сада урадили успели смо уз подршку локалне самоправе и градоначелника и његовог тима, казао је Недељко Томовић.