Фудбалски савез региона Западне Србије је свечаном доделом плакета и захвалница успешним клубовима, савезима, тренерима и судијама на традиционалном новогодишњем коктелу, обележио годину на измаку.

У првој години новог руководства савеза урађено је доста тога. Борили смо се регуларност такмичења у Српској лиги „Запад“ и све четири групе Зонских лига што је потврђено одлуком спортског суда „КАС“ у Лозани. Успоставили смо сарадњу са општинским, окружним, градским и регионалним клубовима и савезима, а одлично сарађујемо и са Фудбалским савезом Србије, рекао је Небојша Живановић, председник ФС региона Западне Србије, сумирајући резултате рада у 2023.години. Циљ нам је стварање једне велике породице и надам се, додао је он да ће овај, као највећи савез са 1200 клубова, преко 47000 регистрованих играча и са тренерима млађих категорија бити враћен на место које му припада.

Фудбалски савез региона Западне Србије води рачуна о свим клубовима и његов рад је изванредан, оценио је Драган Џајић, председник Фудбалског савеза Србије и изразио посебно задовољство што се спроводи све оно што је договорено пре девет месеци. Желимо да фудбал буде на оној грани на којој то по својим талентима заслужује и какав Србији доликује, због чега ће ФСС покушати да у наредних шест месеци побољша услове и инфраструктуру. У томе, рекао је Џајић, очекујемо и помоћ локалних самоуправа, јер ако имамо добре стадионе имаћемо и боље играче, а ако имамо боље терене и квалитет фудбала ће бити бољи, закључио је председник ФСС.

Крагујевац је град спорта али и град фудбала јер имамо озбиљног суперлигаша ФК „Раднички 1923“, чији смо стопроцентни оснивачи, који се веома успешно бори са много скупим и са много већим клубовима, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа. Град Крагујевац држи корак са свима њима, али преко градског Фудбалског савеза финансијски подржава и рад три градске лиге аматерског фудбала а помаже и Зонске клубове. Драго нам је што Фудбалски савез региона Западне Србије, који се бори за регуларност такмичења и омладинске школе, препознаје оно што радимо и што ћемо у циљу да фудбал подигнемо на још виши ниво, чинити и даље, поручио је Стевовић.

Признања су додељена појединцима и судијама који су својим успесима и залагањем у 2023.години дали допринос развоју и унапређењу фудбала. Плакете поводом обележавања јубилеја и успешног рада и постојања додељене су и крагујевачким клубовима „Шумадији 1903“ која ове године обележава 120 и „Радничком 1923“ који слави 100 година.

ФК „Шумадија 1903“ као зачетник фудбала у Србији наставиће да баштини своју традицију, афирмише млађе категорије и помаже ФК Раднички, рекао је Перо Биочанин, представник клуба, а Славко Перовић, спортски директор ФК „Раднички 1923“ је казао да ће се у овој сезони, култни клуб потрудити да оправда стогодишњицу и на сваки могући начин обрадује своје навијаче, како резултатски тако и пожртвованошћу играча на терену.