Десеточлану породицу Зувић из Цветојевца посетили су данас Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца и Гордана Дамњановић, чланица Комисије за социјалну политику, здравство и образовање Привременог органа.

Сваки град има своје проналитетне мере а град Крагујевац је лидер у тој области зато што је наталитет један од најважнијих задатака у Србији. Породица Зувић има осморо деце, различитих узраста а данас смо обрадовали најмлађе новогодишњим пакетићима, рекла је др. Гордана Дамњановић. Тренутно је у радном односу само отац али ћемо помоћи мајци, која је по занимању машински техничар, да се запосли када деца мало одрасту. Ту су и подстицајна средства као могућност отпочињања сопственог бизниса. Постоје уважена и добро плаћена занимања која овој многочланој породици могу пружити бољи живот и просперитет, истакла је др. Дамњановић.

Град Крагујевац издвојио је средства за бесплатне књиге за полазак у први разред, превоз за све ђаке и старије од 65 година, боравак трећег детета у вртићу подсетила је и поручила да град својом подршком помаже вишечлане породице чиме показује да води бригу о пронаталитетној политици.

Родитељи кажу да иако имају осморо деце и велике обавезе јер су различитог узраста сви функционишу као једно. Деца помажу у свему, у обављању кућних послова и писању домаћих задатака, додају и захваљују се свим добрим људима који им помажу у даривању гардеробе.