Крагујевачки малишани од вечерас имају прилику да уживају у још једној врсти забаве у оквиру „Зимске чаролије“ – вожњи „Перончетом“, возићем постављеним на делу зелене површине између Трга војводе Радомира Путника и Перона.

Још једна атракција за малишане која ће обогатити „Зимску чаролију“, али која ће то остати и након зиме јер возић нигде одавде не иде, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца и појаснио да ће возић бити стална поставка. Локална самоуправа је с једне стране најмлађим суграђанима желела да понуди нешто ново, а с друге да возић да на управљање Шумадији доо као вид подршке у функционисању овог предузећа. Овакве атракције треба да буду део нашег града, нашег духа и свакако нећемо стати на овоме, поручио је Стевовић.

У ову поставку за чију се металну конструкцију и шине побринуло предузеће „Шумадија“ доо, Град Крагујевац је уложио 2.300.000 динара са ПДВ-ом.

С обзиром на то да се већ бавимо дечијим игралиштима и забавом деце, возић је био следећи корак у нашем развоју и уједно начин да нам Град помогне јер ћемо имати додатни прилив новца, казала је директорка предузећа „Шумадија“ доо, Јасмина Михајловић.