Миљан Бјелетић, члан комисије Привременог органа града Крагујевца најавио је богат музички програм за крај године.

Сведочимо богатој културној понуди односно квалитетним музичким догађајима у правом смислу те речи. Имамо прилику да чујемо вече ромске музике у извођењу Великог народног оркестра Предрага Милановића Пегија, добитника Ђурђевданске награде града Крагујевца у области хуманитарног рада. Концерт ће бити одржан сутра, 13. децембра, у 18 сати, у згради Старе скупштине. Исте вечери, Музички центар организује „Новогодишњи концерт“ два Лицеума, Градског камерног хора Лицеум и Градског дечијег хора Мали Лицеум, у Првој крагујевачкој гимназији, од 20 часова. У Књажевско-српском театру, 14. децембра, на програму је премијера мјузикла у организацији удружења „Опера Нова“. Исте вечери ће наступити и уметнички ансамбл Министарства одбране „Станислав Бинички“ у 20 сати у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије.

Мислим да смо успели у намери, да од јануара до децембра, имамо равномерну заступљеност у погледу квалитета и квантитета културних дешавања, Ми смо то идентификовали као недостатак ранијих година, када је реч о културној понуди у граду коју смо успешно отклонили, и верујем да као резултат сада имамо веће задовољство публике – казао је Бјелетић.