Поред Центра за развој услуга социјалне заштите ‘’Кнегиња Љубица’’, предузеће Шумадија доо изводи радове на изградњи игралишта за децу површине 120 квадратних метара за шта су средства, у укупној вредности 1,8 милиона динара, обезбеђена из донација Града, Министарства за равномерни регионални развој, предузећа и његових сарадника.

Радове је обишао Предраг Стевовић, члан Привременог органа града и са в.д. директорком Центра Славицом Новаковић, разговарали о томе да иако је последње у овој години које се гради, једно је од важнијих за најмлађе кориснике услуга али и за сам Центар и Град.

Игралиште поред Центра ‘’Кнегиња Љубица’’ има много већу вредност од финансијске јер ће клацкалице, љуљашке, њихалице и друге елементе, користити најмлађи корисници Центра. Најзахтевнији радови приводе се крају и очекујем да ће у наредним данима бити завршени, казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа Града и подсетио да је 28. игралиште за децу које се завршава. Стевовић је истакао да су средства за изградњу обезбеђена из донација, од Министарства и предузећа Шумадија доо, захваљујући се свима на великом и хуманом делу.

Вредност радова за изградњу игралишта је 1,8 милиона динара и комплетно се ради из донација. Средства за тартан подлогу је обезбедило Министарство за равномерни регионални развој а елементе за игралиште, обезбедило је предузеће Шумадија доо са партнерима, објаснила је Јасмина Михајловић, директорка Шумадија доо и додала да су посебно поносни на ово игралиште иако је последње које се ради у овој години.

У име запослених и корисника Центра захвалила се на донацији и изградњи игралишта које ће највише значити деци, корисницима услуга центра и подсетила да је део средстава обезбеђен са Божићне чајанке коју је још почетком године за донаторе организовао, тадашњи градоначелник Дашић са сарадницима.