Подаци о кретању пореза на зараде у Крагујевцу, које су 2012. године биле око 2,5 милијарде а данас преко четири, говоре нам да је већи број запослених и већа примања. Повећан је обухват пореза на имовину а од тих средства град живи, граде се нове улице и вртићи. Књиговодствени подаци показују и повећање доприноса за уређење грађевинског земљишта, бележимо нагли раст текућих прихода од 2021.године, а све нам то говори да је данас стање у односу на период од 2012.годину немерљиво и потпуно другачије. Томе сведоче и улице пуне аутомобила, трговине и ресторани пуни људи, распродати аранжмани туристичких агенција а то значи да се живи много боље, и да су и град и држава у много бољем стању, рекао је у интервју за емисију Епицентар Радио телевизије Крагујевац, Никола Дашић, председник Привременог органа града Крагујевца и бивши градоначелник.

Обећао сам Крагујевчанима да град током овог мандата неће да се задужује и обећање је испуњено, рекао је он нагласивши да је Крагујевац  данас град на који се поноси.

Наш град Крагујевац је постао један од само десет градова партнера, светском научном истраживачком центру ЦЕРН, што је нешто о чему нисмо могли ни да сањамо. У нашем граду није само ДАТА центар и највеће светске компаније Huawei, Oracle, IBM, већ и Центри изврсности са Националном банком матичних ћелија, зграда Палате правде налик светским, станови за припаднике служби безбедности. Крагујевац је некада имао прелепа одмаралишта и имаће их опет. Једно од њих је дечије одмаралиште на Бешњаји које се увелико гради. Крагујевац данас има предиван Трг војводе Радомира Путника и први пут у свој историји, захваљујући новогодишњој чаролији, у време празника личи на озбиљан европски и регионални центар.

Захвалан сам свим вредним људима, чија имена често јавност не зна а носе сав посао не би ли на неки начин свој град Крагујевац задужили – јер некада је довољно да само волиш свој град, поручио је Никола Дашић.