Заједничким активностима Министарства за бригу о породици и демографији и града Крагујевца реализован је пројекат којим је набављена медицинска опрема за Дом здравља али је део новца издвојен и за реновирање вртића „Шврћа“ Предшколске установе „Ђурђевдан“.

Пројектна активност Министарства за бригу о породици и демографију и града Крагујевца за који смо издвојили 14.747 милиона динара је комплетно реализован. Заједничким пројектом опремили смо Дом здравља Крагујевац најсавременијом опремом са циљем очувања репродуктивног здравља а део новца је издвојен за реновирање вртића „Шврћа“. истакла је проф. др Дарија Кисић, која је данас у Крагујевцу посетила Дом здравља и вртић „Шврћа“ Предшколске установе „Ђурђевдан“. У сарадњи са државом, град Крагујевац улаже у проналитетне мере а као показатељ је и повећан број трудница којих је, за разлику од прошле године, петстотина више, рекла је она и поручила да ће и наредних година наставити сарадњу са свим локалним самоуправама са јасним циљем а то је да нас буде што више.

Поред вредне опреме којом смо унапредили рад гинекологије и лабораторије Дома здравља Крагујевац и тиме омогућили ефикасније функционисање, пројектом смо допринели и енергетску ефикасност вртића „Шврћа“. Поред износа које је министарство определило, град Каргујевац је партиципирао са пет милиона динара, истакла је др Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца. У циљу унапређења репродуктивног здравља и здравља младих, подстицаја родитељства али и спречавања нежељених трудноћа, набављен је 4D ултразвучни апарат најновије генерације чија је вредност око шест милиона динара, затим два колпоскопа, кардиотокограф и четири микроскопа за централну цитолошку лабораторију за скрининг на карцином грлића материце за све жене у шумадијском и поморавском округу, рекла је др Гордана Дамњановић.

По речима директорке Предшколске установе „Ђурђевдан“, Сање Јаковљевић услови у којима бораве малишани узраста од шест до двадесет четири месеца након реновирања у потпуности су адекватни. Вртић „Шрврћа“ подсетила је није реновиран од када је направљен 1963.године, а у њему тренутно борави 30-оро деце јасленог узраста.