Чувено „Пољанче“ у МЗ Филип Кљајић поново постаје место окупљања деце и младих из овог дела града. Спортска инфраструктура је обновљена у потпуности и пружа многобројне садржаје и могућности за бављење спортом деци свих узраста.

Налазимо се на спортским теренима који су изузетно важни за мештане МЗ Филип Кљајић. Овде смо урадили отворену теретану, средили смо фудбалски терен, кошаркашки терен, дечије игралиште, ту су и мали кошеви за децу, голови за мали фудбал. Већина средстава је обезбеђена од донатора који су препознали рад локалне самоуправе на обнови спортске инфраструктуре – казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца и додао да је ово 28. по реду дечије игралиште које је уређено од почетка године.