На 32. седници Привременог органа града Крагујевца донете су значајне одлуке везане за функционисање Јавног комуналног предузећа Шумадија, Радио телевизије Крагујевац, као и предузећа Слободна зона Шумадија.

Када је у питању Јавно комунално предузеће Шумадија, реч је о инвестиционим улагањима која се повлаче преко кредитне линије KfW за набавку механизације и машина за одвожење комуналног отпада што ће допринети чистијем и бољем уређењу нашег града, док ће улагање у опрему Радио телевизије Крагујевац допринети бољем и квалитетнијем програму ове медијске куће, рекао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа. Одлука коју смо данас донели везано за Слободну зону Шумадија и којом смо именовали лица у орган управљања тог предузећа, а ради проширивања обухвата Слободне зоне Шумадија јер очекујемо долазак нових инвеститора на подручју града Крагујевца, поред ширења подручја Слободне зоне Шумадија знатно ће утицати и на умножавање организационе структуре, као и начин функционисања саме Слободне зоне, истакао је Петрашиновић.

На данашњој седници чланови Привременог органа дали су и сагласност на измене Финансијског плана Музичког центра у Крагујевцу за 2023. годину.