Најлепши сајам посвећен деци, традиционална „Зимска чаролија“ под слоганом „Мој град, мој клуб“, чији је покровитељ Град Крагујевац, а генерални спонзор СПД Раднички Крагујевац, почео је данас на Шумадија сајму.

Манифестацију је званично отворио Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца, изразивши задовољство што учествује у празничној радости најмлађих Крагујевчана.

Ово је сјајна прилика да се малишани друже са омиљеним јунацима и уживају у многобројним забавним и спортским садржајима, као и да родитељи и пратиоци проведу лепо време са својом децом. Зимска чаролија на Шумадија сајму, као и она на Тргу Радомира Путника, пружа нашим најмлађим суграђанима да уживају у празничним данима, али и шири позитиван дух новогодишњих и божићних празника који се преноси на све нас, истакао је Петрашиновић.

Последња манифестација у овој календарској години у организацији Шумадија сајма посвећена је деци и промовисању дечијих вредности, активности, дечије културе, уметности и најлепши је могући начин да се заврши година, рекао је Александар Штајн, директор Шумадија сајма. Данас, као и у наредна два дана, деца ће моћи да се друже са Деда Мразом, маскотама, уживају у забавном парку, представама, музичким наступима, дружењу са вршњацима, али и да кроз креативне радионице науче нешто ново, најавио је Штајн.

Генерални секретар СПД Раднички, Иван Милошевић, истакао је да њихово друштво које је и носилац спорта у Крагујевцу, сваке године са великим задовољством узима учешће у Дечијем сајму. Као друштвено одговорна фирма и спортски колектив треба да анимирамо децу да се што више баве спортом и укључе у тренажне активности. Поред спортске димензије, то је начин да стекну нова познанства, другаре, социјализују се и друже. Спорт је живот у малом, ту има и правде и неправде, и лепих и ружних ствари, то је припрема за оно што их очекује у будућности, казао је Милошевић.

Малишани и њихови пратиоци ће моћи да уживају у садржајима Дечијег сајма у периоду од 10.00 до 20.00 часова закључно са недељом, 24. децембром.