На 34. седници Привременог органа града Крагујевца чланови су усвојили најзначајнију тачку дневног реда а тиче се одлуке о привременом финансирању града Крагујевца за период јануар – март 2024. године, казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа.

За функционисање локалне самоуправе, стручних служби и предузећа који су у надлежности града Крагујевца за период јануар–март 2024. године усвојена је четвртина укупног буџета. Поред тога, Стевовић је издвојио и тачку о давању сагласности на Програм о изменама и допунама годишњег програма пословања ЈКП Шумадија којом је обухваћена куповина одговарајуће механизације што ће овом јавном предузећу омогућити обављање послова у њиховој надлежности.

Висина расхода утврђена одлуком о привременом финансирању одређена је до максималне висине од једне четвртине расхода планираних одлуком о буџету за 2023. годину, казала је Милијана Ратковић, вд начелник Градске управе за финансије и јавне набавке. Према наведеним смерницама укупна висина коју је управа за финансије утврдила у одлуци о привременом финансирању износи 2 921 461 000 динара, а износ је распоређен у складу са јединственом буџетском класификацијом како економском, тако организационом, функционалном, програмском и класификацијом расхода по изворима финансирања по свим директним и индиректним корисницима буџетских средстава града Крагујевца, објаснила је Ратковић.

Чланови Привременог органа данас су такође дали сагласност на нацрте о измени финансијског плана за 2023. годину ЦЗНТК Абрашевић, Установе Дом омладине и Завода за заштиту споменика културе.