Након припремних радова, екипе сектора ЈКП Шумадија изводе радове на асфалтирању Котрљанске улице у МЗ Букуровац. Укупна дужина је 370 метара, ширина три и укупно је утрошено 172 тоне асфалтне масе. Радове чија је укупна вредност око четири милиона динара обишли су Маја Ангеловска, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца и Дејан Ружић, в.д. начелника Градске управе за развој и инвестиције.

Екипе ЈКП Шумадија настављају са интезивним радовима на уређењу комуналне инфраструктуре на целом подручју града Крагујевца све док нас служи лепо време. Улагањем у комуналну инфраструктуру обезбедићемо квалитетнији живот нашим грађанима, рекла је Маја Ангеловска, чланица комисије Привременог органа. Данас присуствујемо завршним радовима на асфалтирању Котрљанске улице у дужини од 370 метара и укупне вредности око четири милиона динара. Паралелно са овим радовима извршени су радови на санацији и припреми за асфалтирање улица Града Питештија и Страхиње Бобића у МЗ Бресница, и завршени припремни радови за асфалтирање Улице Густава Крклeцa у МЗ Белошевац. Унапређење комуналне инфраструктуре град Крагујевац је поставио као свој приоритет и никада се више није улагало, истакла је Агеловска. У претходној години асфалтирали смо преко 30 улица, реконструисали преко 35, тампонирали преко 150, у 90 улица је извршена санација ударних рупа и преко 20 тротоара у дужини око 2000 метара. Укупна вредност радова је око 320 милиона. С обзиром да смо буџетом за 2023. годину удвостручили новац и издвојили преко 500 милиона за унапређење комуналне инфраструктуре и у наредној години ће се наставити истим темпом и са истим улагањем, закључила је Ангеловска.