Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца и Мирјана Миленковић, директорка Установе културе „Кораци“ посетили су данас ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“ и ученицима IV/3 одељења ове школе уручили пригодне награде за најактивније учешће на конкурсу „У здравом телу, здрав дух“.

Локална самоуправа жели да подржи и награди талентовану и добру децу, као што је то овде случај са ученицима IV3 одељења ОШ „Трећи крагујевачки батаљон“ који су се показали као најактивнији у овом издању часописа ''Дечије искре''. Одазвали смо се позиву Установе ''Кораци'' да учествујемо у наградној игри и пригодним поклонима показујемо да ценимо то што наша деца раде али и да ценимо и рад наставног кадра у овој школи, казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града.

Ове године активност ученика у издањима „Дечијих искри“ је била веома богата. Конкурс ''У здравом телу здрав дух'' је само један у низу конкурса који смо реализовали у сарадњи са Градом Крагујевцом, у намери да што више ученике основних школа  укључујемо у креативно и културно стваралаштво, каже Мирјана Миленковић, директорка Установе ''Кораци''. Ученици Основне школе ''Трећи крагујевачки батаљон'' су били најактивнији за овогодишње задње издање дечијег часописа и као награду добили су поклон у виду кошаркашких и фудбалских лопти. Наставићемо и даље да реализујемо сличне активности и мотивишемо младе да буду активни и креативни, поручила је директорка Миленковић.