Председник Привременог органа града Крагујевца Никола Дашић приредио је традиционални новогодишњи пријем за представнике јавног, политичког, привредног и културног живота града и своје сараднике. У свом обраћању Дашић је рекао да је у години за нама започет један од највећих и најзначајнијих пројеката у историји града Крагујевца и то захваљујући председнику државе Александру Вучићу – изградња Северне обилазнице око Крагујевца. Ради се о пројекту који отвара многе нове локације и чини их спремним за будуће инвестиције али и развој других садржаја, казао је Дашић.

Он је подсетио на све претходне велике пројекте због којих је сваки Крагујевчанин поносан као што је Дата центар, Палата правде или станови за припаднике снага безбедности, поред оних мањих али једнако значајних за град и све Крагујевчане попут модерног осветљења у Хали Језеро, до реконструисаног Трга Војводе Радомира Путника који је ове године град Крагујевац учинио једним од најлепших градова не само у Србији већ читавом региону, казао је Дашић и захвалио се свима који су подржали идеју и жељу да се Крагујевац из корена промени и даље наставља да се развија, шири и докаже оно што је одувек и био – стари престони град. Град који има много тога да понуди, рекао је председник Привременог органа. Поносан сам на нови Трг омладине са скулптурама групе Смак, на сва обданишта, путеве, реконструисана и нова дечија игралишта, спортске терене.

Дашић је, као један од важнијих пројеката у наредној години, издвојио изградњу Универзитетског клиничког центра која би требало да почне средином године. То је тачка, казао је он, о којој је важније причати и гледати у будућност и размишљати о томе шта Крагујевац у наредним годинама мора да стекне, створи и има за наша будућа покољења. Крагујевачки клинички центар је један од регионалних центара ка којем гравитира преко два милиона људи. Град Крагујевац ће уложити све напоре за решавање зграде ФИЛУМ-а будући да постоје и пројекат и локација. Искрено се надам да ће се у скоријој будућности решити и ревитализација Кнежевог арсенала. Осим што је на том простору започета индустријализација Србије и отваране фабрике због којих је данас Крагујевац то што јесте, Кнежев арсенал је посебна вредност и представља  ону специфичност коју Крагујевац има. Потенцијално може да постане град у граду и потрудићемо се да тако и буде. Сличан комплекс не постоји нигде у Европи а са њим ће Крагујевац постати препознатљив сам по себи. У томе имамо пуну подршку државе и добром синергијом, Крагујевац ћемо још више унапређивати  и развијати у град интересантан по свим дефиницијама  европског града, поручио је Дашић.