У присуству многобројних представника јавног и спортског живота града, представника здравствених установа, данас је у сали Скупштине града обележен велики јубилеј – 50 година постојања Спортске медицине при Дому здравља Крагујевац.

Крагујевац је град спорта. Наши спортисти су амбасадори Крагујевца и Србије. Врло је мало градова који могу да се похвале чињеницом да имају олимпијског шампиона или светског првака, а ми их у нашем граду имамо пуно – казао је др Василије Антић, директор Дома здравља и истакао да ће идуће године бити послато још доктора на специјализацију, а у плану је унапређивање лечења и дијагностике болести и повреда код спортиста, успостављање сарадње са Медицинским факултетом, Универзитетским клиничким центром као и увођење нових услуга (психолога, дијететичара, физикалне медицине.). У наредном периоду, већа пажња ће бити усмерена на превенцију повреда код младих.

Гордана Дамњановић, члан комисије Привременог органа града Крагујевца истакла је да је година која је на измаку била  значајна када је реч о примарној здравственој заштити у нашем граду. По капитационој оцени све здравствене установе примарног нивоа у нашем граду су се нашле у топ десет.

Међу њима је свакако Дом здравља Крагујевац која данас обележава 50 година постојања спортске медицине. Спортска медицина је мултидисциплинарна грана, а Крагујевац  град који посвећује изузетну пажњу спорту. Када је реч о младима, веома је важно водити рачуна и о превентиви и о здравственој заштити. Сведоци смо да су се у претходном периоду дешавале задесне смрти на спортским теренима у читавом свету, а управо спортска медицина као мултидисциплинарна грана има за циљ да кроз бројне анамнестичке, дијагностичке и лабораторијске прегледе отклони било какву потенцијалну опасност која прети здрављу спортиста – казала је Дамњановић.