Привремени орган града Крагујевца данас је одржао последњу седницу у овој години, 39. по реду, на којој је усвојио решења везана за редовно функционисање предузећа и установа које су у надлежности Града Крагујевца, а која се првенствено односе на Годишње програме пословања и Одлуке о изменама финансијских планова.

Чланови Привременог органа на 39. седници дали су и сагласност на нацрт Привременог кадровског плана запослених у Градским управама и стручним службама града Крагујевца за период 1. јануар 2024. године – 31. март 2024. године. Привремени кадровски план садржан је у потреби планирања броја запослених за наведени период у складу са законским и подзаконским актима који регулишу област радних односа у јединицама локалних самоуправа.

Одлуке које смо донели на данашњој седници су процедуралног карактера и тичу се годишњих планова разних јавних предузећа, казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа. Предлагачи су током седнице имали прилику да представе и образложе своје планове и програме које је Привремени орган усвојио. Између осталог, данас смо донели решење о продужењу мандата директора Центра за образовање и заменика директора Градске туристичке организације чији су мандати истекли и продужени су за наредних шест месеци, истакао је Стевовић. Имајући у виду да је ово била последња јавна седница Привременог органа текуће године, он је свим грађанима пожелео срећну Нову годину и поручио да ће чланови наставити да раде истим ритмом и у наредној години.