Прворођену бебу у новогодишњој ноћи, дечака Матеа, на свет је донела мајка Стефани 55 минута након поноћи. Традиционално, Град Крагујевац је за прву бебу рођену у новој години обезбедио поклон у виду новчаног износа вредности 100 000 динара, а ваучер је Метеовом оцу, Николи Станковићу, уручила чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца, Сања Туцаковић.

Град Крагујевац низом мера подршке породици помаже и стимулише родитеље да рађају што више и да им олакша живот у наредном периоду, а све у циљу да сваке следеће године имамо више беба него претходне, казала је Туцаковић. Наш град је ноћас постао богатији за једног дечака коме поклањамо 100 000 динара, додала је она и подсетила да поред ове мере локална самоуправа подршку породицама указује и мером вантелесне оплодње, као и низом других начина.

Година за нама била је врло успешна, оцењује проф. др Александра Димитријевић, руководилац Клинике за гинекологију и акушерство. Број порођаја је готово исти као и претходне године, имали смо укупно 2131 бебу, а нешто су доминантнији дечаци. У новогодишњој ноћи прва беба која се родила тешка је 4230 килограма, дуга 52 цм и добила је апгар 10. И беба и мама су добро, казала је Димитријевић и у име колектива пожелела срећу новом становнику нашег града.

Сви смо добро и пресрећни смо. Осећај је невероватан и била новогодишња ноћ или не, свима желим да то осете и доживе, поручио је отац овогодишње прворођене бебе.