На територији Града, екипе Јавног комуналног предузећа Шумадија Крагујевац, у складу са Програмом одржавања комуналне инфраструктуре, у среду, 3. јануара, уколико временски услови дозволе, обављају следеће радове:

- израда банкина у улици Слободана Марковића (МЗ Виногради)

- уградња гребаног асфалта у улици Симе Тепића (МЗ Пивара)

- припрема за асфалтирање улица Страхиње Бобића (МЗ Бресница) и Густава Крклеца (МЗ Белошевац)

- дежурство екипа зимске службе по унапред утврђеном распореду, као и радови по потреби у складу са Планом и програмом зимске службе

- поправка оштећене и уградња недостајуће вертикалне сигнализације на територији МЗ Палилуле, МЗ Центар града и МЗ Лепеница

- поправка светлосне сигнализације - ископ рова и полагање цеви за сигналне каблове светлосне сигнализације на раскрсници улица Радоја Домановића и Потпоручника Говедарице (МЗ Вашариште)

- ручно чишћење и прочишћавање пешачких стаза, тротоара и платоа, сакупљање папира са јавних површина и машинско чишћење саобраћајница у складу са Програмом одржавања јавне хигијене

- дневно прање Даничићеве улице (МЗ 21.октобар)

- грабуљање лишћа са утоваром и одвозом на територији МЗ 1.мај

- кошење вегетације поред локалних путева у Добрачи

- отклањање кварова на мрежи јавног осветљења на територији Града.