Кошаркашки савез Србије и 3x3 Србија су веома успешну сезону завршили новогодишњим турниром у Крагујевцу, на коме се у осам категорија такмичило око 70 екипа. Подршку овој великој спортској манифестацији пружио је град Крагујевац.

Крагујевац је већ више од деценију домаћин турнира 3x3 баскета, сада већ Олимпијског спорта, а велика је част што је Кошаркашки савез Србије одлучио да крај веома успешне сезоне у 2023.години, у којој су освојили свет и Европу, озваничи и заврши у нашем граду, казао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца. То потврђује нашу вишегодишњу успешну сарадњу али и то да Крагујевац јесте град спорта који поред врхунских спортиста има и услова да буде домаћин значајних и великих спортских манифестација. Трудили смо се, а наставићемо и даље да улажемо у изградњу и реконструкцију спортске инфраструктуре, јер смо свесни да ако желимо добре резултате, нове младе будуће шампионе и врхунске спортисте, морамо, нагласио је Стевовић, да им омогућимо услове у којима ће развијати своје спортске таленте и опредељења. Он је подсетио да је прошле године на кошаркашком терену код Соколане у сарадњи са Кошаркашким савезом Србије постављена прва професионална подлога за баскет 3x3, али најавио и да неће бити последња, јер Крагујевчани као велики љубитељи овог спорта, морају да имају уређене терене за кошарку али и баскет три на три, поручио је Стевовић.

Традиционално као и сваке године завршавамо успешну сезону 3x3 Србије и Кошаркашког савеза Србије и то у Крагујевцу, највећим турниром који је сада већ постао препознат на светском нивоу, рекао је генерални секретар Националног спортског савеза 3x3 баскет, Ненад Танасијевић. Крагујевац има једину локацију где може да се поставе три терена за различите категорије а ове године их је било осам са око 70 екипа. Турнир је завршен великим финалом сениора које представља и прву станицу Винтер тура 2023-2024.

Новогодишњи 3x3 турнир на Шумадија сајму у Крагујевцу била је и прилика да посетиоци погледају све освојене трофеје и медаље у текућој години односно титуле са Светског и Европског првенства.