Крагујевчани су се на Божић, традиционално окупили испред Храма Свете Тројице где је служена Света литургија уз причешће верника, након чега је ломљена чесница. По народном веровању, оног ко извуче новчић из чеснице пратиће срећа целе године. Ове године златник је отишао у руке петогодишње Дуње Вукомановић, а сребрњак Зорици Савић Ранковић.

И ове године, на овом светом месту, уз благослов Епископа шумадијског Јована, испред Храма Свете Тројице организовано је традиционално ломљење чеснице. Захваљујем се свим људима добре воље који су данас били на Светој литургији и који су се сјединили са телом и крвљу Исуса Христа, рекао је јереј др Стефан Дамњановић. Данашња киша је Божији благослов са вером, жељом и надом да од данас нашем народу и граду Крагујевцу крене на боље, јер Христово рођење тако нешто и обећава и испуњава. Честитајући празник, свима желимо мир, благослов божији, љубав, срећу, благостање и сваког животног напретка. Христос се роди Ваистину се Христос роди.

Чесница је дар пекаре „Катарина“, златник је донирао Звонко Марковић, председник Адвокатске коморе из Крагујевца, а сребрњаке је даровала златара „Филигран“.