Данас смо усвојили Програм контроле здравствене безбедности хране са градских тржница, као и финансијске планове предузећа који су корисници јавних средстава и оних чији је оснивач Град, а што је условљено и усвајањем привременог финансирања Града Крагујевца, истакао је након одржане седнице Предраг Стевовић, члан Привременог органа. Представници и руководиоци свих наших предузећа су поднели детаљне извештаје на основу којих се током 2024. године у некима од њих може очекивати увећање прихода, а у појединим предузећима и престанак коришћења субвенција, закључио је Стевовић и изразио наду да ће ова година за све њих бити успешнија.

На данашњој, 44. седници, чланови Привременог органа града Крагујевца дали су и сагласност на Годишње програме пословања за 2024. годину Бизнис иновационог центра, еКГ ИнфоДата, Слободне зоне Шумадија, Шумадија сајма, СПД Раднички и Шумадије доо, као и на Програм контроле квалитета воде за пиће са јавних чесама.