На сајту КултураКГ свим љубитељима уметности до краја јануара биће представљена нова платформа за нестаднардну форму комуникације са уметницима где ће се публика на једном месту информисати о актуелним градским догађајима, рекао је Миљан Бјелетић, члан Комисије Привременог органа града Крагујевца, на данашњој конференцији за новинаре поводом најаве новог вида комуникације на овом сајту.

Суштина је, додао је он, комуникација са заинтересованом публиком која нуди различитости у концептуалном смислу и у приступу јер је подкаст нешто што је у експанзији и што је распрострањено, а циљна група су млади. Публика која ће пратити подкаст биће у прилици да се информише о достигнућима уметника из различитих области стваралаштва, њиховим идеја и темама из индустријског наслеђа јер желимо да свако представи свој рад на један неформалан начин. Нову платформу смо унапредили тако да ће бити доступна и преко мобилне апликације, као и на свим друштвеним мрежама. Имаћемо дефинисан програм који ће бити емитован два пута месечно, најавио је Бјелетић.

Покушаћемо да испратимо све оно што је актуелно на тржишту, од аудио до видео платформе јер култура не подразумева само причу о уметности, рекао је Немања Јовановић, аутор подкаста. Теме подкаста ћемо прилагодити новим тенденцијама као што су питања одрживог развоја, екологије и слично јер форма коју подкаст нуди је један неформални приступ фокусиран више на тему, а мање на личност. Временски оквир једне емисије био би 45 минута, али ћемо пратити заинтересованост па ћемо на основу тога проширити или сузити простор за разговор. Имаћемо одређене канале на друштвеним мрежама који би линком били везани за сајт КултураКГ како би на једном месту био сав садржај, казао је Јовановић.