Град Крагујевац је у сарадњи са Саобраћајном полицијом ПУ Крагујевац организовао акцију поделе пакетића деци у саобраћају са намером да се утиче на свест грађана о безбедности свих учесника у саобраћају, а посебно деце. У име Града у акцији су учествовале др Гордана Дамњановић, чланица Комисије Привременог органа града Крагујевца и Зорица Ђорић, в.д. начелница Градске управе за комуналне послове, као и представници Саобраћајне полиције ПУ Крагујевац који су делили пакетиће на две локације у граду, на аутобуским стајалиштима код Пионира и преко пута Соколане.

Данашња акција је само круна дугогодишњег заједничког рада града Крагујевца и Саобрачајне полиције и кроз различите акције апелујемо на поштовање безбедности у саобраћају и на одговорно понашање, а посебно када су деца у питању, рекла је др Гордана Дамњановић. Поводом Нове године по јулијанском календару делимо 40 пакетића деци у саобраћају и на овај начин награђујемо све одговорне и савесне возаче који брину о безбедности своје деце када се превозе у аутомобилу. Овим путем апелујемо на савест наших суграђана да воде посебну пажњу у саобраћају и као пешаци и као возачи, поручила је др Гордана Дамњановић.

У духу претходних и предстојећих празника, у сарадњи са Саобраћајном полицијом, Град Крагујевац се овом акцијом обраћа најмлађим учесницима у саобраћају како би имали што веће поверење у наше деловање и наш рад, рекла је Зорица Ђорић. С обзиром на то да смо у претходној години имали велики број активности Савета за координацију безбедности саобраћаја града Крагујевца, Саобраћајне полиције и Агенције за безбедност саобраћаја које су се односиле на превентивно деловање и едукацију деце за безбедно понашање у саобраћају, ово је прилика да им се захвалимо на учешћу. Најмлађим суграђанима желимо да приближимо рад Градске управе и Саобраћајне полиције како бисмо стекли њихово поверење, закључила је Зорица Ђорић.