Прва беба рођена на територији града Крагујевца првог дана Нове године по јулијанском календару је дечак Теодор кога је на свет донела мама Николина. Као и претходних година, поред поклон честитке у износу од 100.000 динара прворођеној беби у Новој години по грегоријанском календару, ваучер исте вредности Град Крагујевац дарује и првој беби рођеној у Новој години по јулијанском календару.

Имао сам част да данас дочекам Теодора, првог Крагујевчанина у српској Новој години и друго дете Николине и Немање, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа града Крагујевца, који је у има Града уручио новчану поклон честитку Теодоровом оцу. Ово је само једна у низу мера које локална самоуправа спроводи како би се побољшао наталитет на територији града, а овој породици која, по речима оца, планира још потомства, додатни подстрек у остварењу те жеље. Град Крагујевац ће наставити да одржава ову традицију која је важна јер слави живот и љубав, поручио је Стевовић и свим суграђанима и вредним људима УКЦ-а пожелео срећну Нову годину.

Према речима оца Немање Петровића, Теодорово рођење су очекивали касније, тако да је његов долазак на свет првог дана православне Нове године за све лепо изненађење. И беба и мама су добро, а код куће их чека брат Реља.

Слађана Угриновић, гинеколог акушер, каже да је беба рођена минут пре пет сати овог јутра, тешка је 3700 грама и добила је оцену девет. Она је свима који славе православну Нову годину пожела да им 7532. година по јулијанском рачунању времена буде боља, срећнија и испуњена љубављу.

У породилишту Универзитетског клиничког центра Крагујевац од почетка 2024. године до овог јутра рођена је 71 беба.