На редовној 47. седници Привременог органа града Крагујевца, поред осталог разматрана је и усвојена измена Одлуке о привременом финансирању буџета града за период јануар – март 2024. године.

Након корекције односно усклађивања нераспоређеног вишка примања и прихода из претходних година, за функционисање локалне самоуправе, стручних служби и предузећа која су у надлежности града Крагујевца нова висина расхода утврђена изменом одлуке о привременом финансирању је 2 791 461 000, што је умањење за 130 милиона динара.

Поред тога, дата је сагласност на измене и допуне Статута СПД „Раднички“, годишње програме пословања ЈСП „Крагујевац“, ЈП „Путеви“ Крагујевац, СПД „ФК Раднички 1923“, Застава – Завод за здравствену заштиту радника и финансијски план Установе Спомен парк „Крагујевачки октобар“ за текућу годину.