У оквиру крагујевачке Зимске чаролије вечерас је на Тргу војводе Радомира Путника одржана радионица под називом Игре на снегу и леду у организацији Факултета педагошких наука Универзитета у Крагујевцу. Радионица се састојала од друштвених игара и полигона намењених различитим узрастима деце кроз које се развијају моторичке способности, тимски рад и сараднички однос.

Спортски догађај за најмлађе који је на једној од најлепших локација у граду, у нашој Зимској чаролији на реконструисаном тргу, направио Факултет педагошких наука додатно је унео радост и употпунио ову чаролију која већ увелико траје, рекао је Предраг Стевовић, члан Привременог органа, који је у име Града присуствовао радионици. Овакве акције у којима је главни акценат на деци увек ће бити подржане од стране Града јер су деца свима важна. Желимо да радимо са њима кроз спорт и сличне активности како би мање времена проводили на друштвеним мрежама, а више у игри и дружењу са вршњацима. Овај догађај је прави пут ка срцима малишана, оценио је Стевовић.

Укључивање деце у друштвене игре је изузетно важно и на томе посебно радимо на Факултету педагошких наука, истакла је Миа Арсенијевић, професор овог факултета чији су студенти са асистенткињом која ради на предметима везаним за физичко васпитање и образовање осмислили данашњу радионицу. Она је подсетила да је ово трећа радионица коју реализује тим Факултета педагошких наука у оквиру Зимске чаролије у Крагујевцу и најавила да су до краја јануара на истом месту планиране још три. Дружили смо се кроз ликовну уметност и музику, данас кроз спорт, крајем недеље ћемо ући у свет бајки, а последња два окупљања ћемо посветити науци, казала је Арсенијевић и закључила да су ове радионице прилика да презентују свој рад на најлепши могући начин, кроз дружење са Крагујевчанима.