Традиционално пливање за Часни крст одржано је и ове године у селу Дулене у организацији МЗ Дулене и уз подршку Града Крагујевца, под благословом Епископа шумадијског Јована и братства Цркве Светог Теодора Тирона у Великим Пчелицама.

Као и претходне, и ове године манифестација није била такмичарског типа. За Часни крст пливало је укупно петнаесторо пливача, што је више него прошле године рекао је Александар Лазовић, саветник Привременог органа града Крагујевца и један од учесника пливању за Часни крст. Село Дулене спада у ред месних заједница које има мали број становника јер су многи отишли у околна села или у град. Управо су они били носиоци данашње манифестације јер се на неки начин идентификују са својом дедовином. Овде су сви победници јер је циљ да свако доплива, а не да се такмичи и тако да допринос овој манифестацији, казао је Лазовић.

Дејан Миленковић, председник Савета МЗ Дулене изразио је задовољство што је ове године пливање у Дуленима привукло пажњу већег броја посетилаца. Намера организатора је да се неке од наредних година, када се за то стекну услови, пливање за Часни крст премести на некадашње Дуленско језеро.