Северена обилазница, Тренинг центар Крагујевац, матични објекат Градске тржнице, Универзитетски клинички центар, Стадион Чика Дача, брза саобраћајница Крагујевац - Мрчајевци, железничка пруга Цветојевац – Собовица, Зграда ФИЛУМ-а, Научно технолошки парк у Мајнд парку, Радна зона Цветојевац, Стелантис – фабрика за производњу електричних аутомобила, Иновациони дистрикт део су пројеката у Крагујевцу, чију ће реализацију у наредне четири године помоћи Република Србија, а у оквиру програма свеобухватног и интегралног развоја земље до 2027.године, који је данас у Палати Србије представио председник Србије Александар Вучић.

Представљајући четворогодишњи план међу којима су програми за подизање животног стандарда грађана, пројекти у области науке и технологије, образовања, развоја инфраструктуре, индустријализације, енергетике, екологије, пољопривреде, здравства, туризма, као и у другим областима од националног значаја, председник Вучић, је позвао све људе и све генерације да помогну и створе Србију коју сањају, јер, како је истако већи, бољи и амбициознији план не можемо ни да замислимо, а сигуран сам да ћемо и да га испунимо.

На презентацији програма „Скок у будућност – Србија ЕКСПО 2027“ за период од 2024. до 2027.године присуствовао је и Никола Дашић, председник Привременог органа који је изразио велико задовољство што је Крагујевац издвојен као пример на коме се најбоље види разлика какав је био некад, шта је претходних година урађено од великих инвестиција, шта је започето а шта је све у плану да се уради до 2027.године. То што је Крагујевац на данашњем представљању издвојен као реперни град је додатна гаранција и да заједно са осталим већим градовима представља кичму развоја Србије.

Пројекти попут Иновационог дистрикта, Технолошког парка су изузетно значајни развојни пројекти за једну локалну средину, а нарочито за младе људе који своју научну каријеру могу да граде у свом граду и развијају га, рекао је Дашић. Подсетивши на градске пројекте изградње Трга војводе Радомира Путника, реконструкцију фасада он је најавио да се разговара о пројектима који данас нису представљани а чију ће реализацију подржати држава.