Трофеје Светосавског турнира који пети пут за младе рукометаше организује Рукометни клуб Раднички под покровитељством града Крагујевца освојили су РК Раднички у мушкој и РК Наиса из Ниша у женској селекцији. Победничке пехаре и награде капитенима и тренерима клуба у име града уручио је Предраг Стевовић, члан Привременог органа Града.

Раднички је одличан организатор турнира намењеног најмлађим селекцијама у циљу промоције спорта, рукомета, спортске конкуренције, фер плеја, колективне игре и јачања духа, казао је Стевовић и захвалио се и учесницима и родитељима који на најбољи могући начин подржавају развијање квалитетних, здравих навика. Следеће године очекујем још више екипа, јер je игра, ове као и претходних година, била сјајна. Деца су показала квалитетну игру и поштовање противничких екипа. Одржавање оваквих турнира је својеврсна промоција спорта млађим генерацијама али и стварање будућих рукометаша за први тим. Крагујевац је још једном показао да је град спорта, поручио је Стевовић.

Иначе, друго место на Светосавском турниру одржаном у Хали Језеро, у мушкој селекцији је освојила репрезентација Централне Србије 2010, треће Омладинац из Горњег Милановца. У женској конкуренцији друго место припало је екипи Радинца из Смедерева, а треће су рукометашице крагујевачког Радничког.