Данас смо донели одлуку о начину финансирања за јануар – март 2024. године. У питању је привремено финансирање пошто до конституисања Скупштине и избора нове градске власти, а затим и доношења буџета за 2024. годину, функционишемо као привремени орган, рекао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца, након одржане 51. седнице. Он је истакао да су све одлуке везане за финансирање установа и правних лица чији је оснивач Град једногласно усвојене, као и да ће то омогућити њихово неометано функционисање док се не конституише Скупштина и изаберу извршни органи Града Крагујевца.

Поред одлука везаних за финасијске планове, чланови Привременог органа су на данашњој седници усвојили и програме рада установа за период јануар – март 2024. године, као и годишње програме пословања ЈКП Нискоградња и ЈП Урбанизам.