Комисија за обележавање празника, јубилеја и доделу признања Привременог органа Града Крагујевца, објавила је Јавни позив за достављање предлога за доделу годишње награде града Крагујевца - Ђурђевданскe наградe. Награда се додељује за дело које представља највредније достигнуће у Крагујевцу у областима: привреде, приватног предузетништва, проналазаштва, уметности, науке, медицине, архитектуре и урбанизма, новинарства, образовања, спорта, доприноса у акцијама хуманитарног карактера и другим областима значајним за Град, а јавности је постало доступно у периоду од 01. jануара 2023. године до 31. децембра 2023. године.

Награду може добити физичко или правно лице које има пребивалиште, односно седиште на територији града Крагујевца а може се доделити и посмртно.

Право предлагања кандидата за доделу Награде имају сва правна и физичка лица. Предлози се достављају у затвореној коверти, односно омоту, на адресу Привремени орган града Крагујевца, Комисија за обележавање празника, јубилеја и доделу признања, Трг слободе 3, 34000 Крагујевац са назнаком „Предлог кандидата за доделу Ђурђевданске награде - не отварај“ путем поште као препоручена пошиљка или непосредно, предајом у канцеларији 205/ΙI зграда Градске управе Крагујевац, радним даном, у времену од 8ºº до 15ºº сати.

Предлоге треба доставити најкасније до 01. марта 2024. године.

Више детаља и текст Јавног позива на ЛИНКУ.