Комисија за обележавање празника, јубилеја и доделу признања Привременог органа Града Крагујевца, објавила је Јавни позив за достављање предлога за доделу годишње награде града Крагујевца - Ђурђевданскe наградe.

Сваке године 6. маја када наш Град обележава дан када је постао прва српска престоница обновљене Србије, Крагујевац награђује појединце, интитуције или групе људи за највреднија достигнућа настала током претходне године а за овогодишњу Ђурђевданску награду, то су дела настала од 1.јануара 2023. до 31.децембра 2023.године. Град Крагујевац жели да награди ауторе и њихова дела у областима привреде, приватног предузетништва, проналазаштва, уметности, науке, медицине, архитектуре и урбанизма, новинарства, образовања, спорта, акцијама хуманитарног карактера и другим областима којима се наш град промовише и афирмише у најбољем светлу у земљи али и иностранству, изјавио је за РТК, Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа. Он је подсетио да они који желе могу да кандидују одређено дело, појединца или организацију односно физичко лице са пребивалиштем а правно лице које има седиште на територији града Крагујевца до 1. марта.

Ђурђевданске награде биће уручене на свечаној седници 6. маја када јавности скрећемо пажњу на славну историју и истичемо људе су својим радом, ентузијазмом, енергијом и делима допринели промоцији свог града, поручио је Петрашиновић.