Полагањем венаца крај спомен-обележја херојима и борцима на Тргу код Крста обележена је 82. годишњица Игманског марша, једне од најзначајних операција током Народно - ослободилачке борбе у Другом светском рату. Поред представника Субнора и ветерна војске Србије, венце је у име града положила Гордана Дамњановић, чланица комисије Привременог органа града Крагујевца.

Након полагања венаца, у Свечаном салону зграде Града, Субнор Србије је уручио признања заслужним појединцима и установама.

Највише признање Субнора Србије, медаљу борца добили су Дом здравља Крагујевац и Застава Завод за здравствену заштиту радника, док су захвалнице и признања добили и Завод за ургентну медицину и Центар за социјални рад, у знак захвалности за подршку борцима у области здравствене и социјалне заштите.

Град Крагујевац у сарадњи са Субнором велику пажњу и захвалност дугује и поклања удружењима, организацијама, установама које помажу грађанима. На иницијативу Субнора, са националног нивоа покренута је једна кампања у оквиру које смо преговарали са установама и комуналним предузећима за остваривање одређених бенефиција. Те бенефиције су првенствено биле за борце на примарном нивоу здравствене заштите у смислу приоритета при заказивању и обављању прегледа. Након конституисања градске власти предстоји нам предузимање активности у смислу бенефита, односно попуста за плаћање рачуна за воду и за област комуналних делатности – казала је Дамњановић.

Субнор не заборавља установе и организације које помажу борцима, поручио је Жељко Зиројевић, председник ГО Субнора и нагласио да су борци увек ту, и у рату и у миру.