Никола Дашић, председник Привременог органа и Кавалир Џонсон, градоначелник Милвокија, у градској скупштини највећег града америчке државе Висконсин, потписали су Протокол о сарадњи.

Имао сам част да у име града Крагујевца са градоначелником Милвокија Кавалир Џонсоном потпишем Протокол о сарадњи наша два града, а посебно задовољство је што је свечаности поред представника наших градова присуствовао и велики број Срба који овде живе, рекао је Никола Дашић. Иако се наша два града налазе на два континента, удаљени хиљадама колометара, постоји много тога што нас повезује, како на привредном, тако и на образовном плану. Имамо на чему да темељимо сарадњу, тако да верујем да ће она, заснована на размени идеја и искустава, бити плодна и дугорочна, поручио је Дашић, нагласивши да је потписивање споразума, један од најлепших начина да се обележи 1. фебруар, дан када се навршава 143 године од успостављања дипломатских односа између Србије и САД.

Расел Стампер који је у име града Милвокија задужен за програм сарадње са сестринским градовима је рекао да очекује много од сарадње са градом Крагујевцем и изразио уверење да ће она ускоро бити и конкретизована, нарочито на плану индустрије и производње, док је Марина Димитријевић, посланица у градској скупштини Милвокија казала да су оба града спремна да уче једни о другима и пронађу заједничке тачке када су у питању економија, научни развој на обострану корист.

Град Милвоки је дан раније прославио свој 178. рођендан, а према историјским списима први Срби су овде дошли још пре неких 150 година и били практично једна од првих етничких заједница на том простору. Милвоки има најлепши православни Саборни храм Светог Саве, највећу српску заједницу и најстарију школу, званично прву српску у дијаспори, а делегација града Крагујевца поводом дана првог српског просветитеља присуствовала је светој Литургији.