Програмом под називом „Холокауст: наслеђе фашизма 6 – Геноцид и теологија”, Спомен-парк Крагујевачки октобар и Музеј „21.октобар” обележили су Међународни дан сећања на жртве Холокауста. У име града Крагујевца, присуствовао је Мирослав Петрашиновић, члан Привременог органа града Крагујевца.

У оквиру три тематска блока „Холокауст и млади“, „Промисао после Аушвица“ и „Холокауст и теологија“ ће говорити Иван Ивањи, Андреј Ивањи, др Драган Бошковић, др Предраг Крстић“ и други.

Партнери програма и ове године су ShoahLab: Лабораторија за изучавање Холокауста Института за филозофију и друштвену теорију – Универзитет у Београду, Савез јеврејских општина Србије, Центар за студије сећања Универзитета у Крагујевцу, Центар за примењену историју – Београд, Удружење „Јеврејска дигитална библиотека“ – Београд и Центар за изградњу мира – Крагујевац.

Програм је поред Града Крагујевца финансијски подржала и Јеврејска културна и хуманитарна фондација „Сабатај Буки Финци“ из Земуна.