Израда новог Програма запошљавања града Крагујевца за период 2024/2026. године била је тема радног састанка коме су поред представника Града присуствовали и представници партнерских институција и организација.

Град Крагујевац је у сарадњи са Министарством за рад и запошљавање, Националном службом за запошљавање и осталим учесницима програма, један је од ретких градова у Србији који већ скоро две деценије успешно реализује Програм запошљавања, рекао је Саша Соковић, начелник Одељења за локални економски развој и привреду. Након данашњег иницијалног састанка уследиће два регионална а затим усаглашавање локалног нивоа са националним нивоом. Иако Град има дугу праксу у изради Програма, очекујемо акциони план и смернице Владе Републике Србије јер је коначни програм спреман за прво заседање Скупштине града Крагујевца. Локална политика запошљавања односи се на социјално угрожена лица, различита удружења која раде на оваквим пројектима али и привреде која је значајна за запошљавање теже запошљивих лица. Један од већих проблема, који ћемо у договору са партнерима пројекта решавати, јесу незапослене жене 45+ којих је евидентирано око четири хиљаде, изјавио је Саша Соковић.

Дуги низ година на локалу спроводимо различите програме, пројекте, иницијативе и подршке у запошљавању првенствено младих али и других теже запошљивих група, казала је Марија Стојадиновић, директорка Развојног бизнис центра Крагујевца. Пре две године потписан је Споразом о сарадњи између Пројекта „Знањем до посла“ и Града Крагујевца који је и финансијски подржао Пројекат, а у априлу очекујемо трећу фазу пројекта. На том пројекту Развојни бизнис центар пружиће подршку младима кроз различите услуге и активности, од каријерног информисања и саветовања до различитих обука на радном месту, истакла је Марија Стојадиновић.